menu title

 

  Nabídka metodických materiálů
  Videoukázky
  Objednávka

 

  Zpět na taneční školu

 

Dvorana - Taneční škola

V naší nabídce najdete několik CD s hudbou k americkým country tancům. Dále pak nabízíme komplety CD + DVD s českými lidovými a historickými tanci.

Audio (CD)

 
Osadnický bál

Toto CD nahrála americká skupina The Percolators. CD obsahuje celkem 12 skladeb. Z toho je 9 ve stylu Old Time (tradiční americká hudba) a 3 skladby ve stylu French Canadian (hudba francouzské kanady).

ukázka (mp3 22kHz 48kbps) ukázka 1 | ukázka 2 | ukázka 3

 

 
350 Kč

Country tance I.

Nahrávky byly pořízeny především jako taneční hudba k americkým country tancům (velké kruhy, čtverylky, řady). Ke každému CD obdržíte popisy vybraných tanců.

ukázka (mp3 22kHz 48kbps) ukázka 1 | ukázka 2 | ukázka 3

 

350 Kč

Country tance II.

Toto CD je pokračováním úspěšného titulu Country tance I. Aby naše nabídka byla pestrá, zvolili jsme jinou kapelu - Nota Bene. Opět se tedy jedná o CD s hudbou k americkým country tancům. Ke každému CD obdržíte popisy vybraných tanců.

ukázka (mp3 22kHz 48kbps) ukázka 1 | ukázka 2 | ukázka 3

 

350 Kč

Tradiční country tance

Toto CD nahrála americká skupina Broken String Band, která se zaměřuje na tradiční hudbu amerických osadníků. K nahrávce obdržíte popisy 13 jednoduchých country tanců, které jsou určeny začátečníkům všech věkových kategorií.

ukázka (mp3 22kHz 48kbps) ukázka 1 | ukázka 2 | ukázka 3

 

350 Kč

VIDEO (DVD)

 
Jednoduché country tance (DVD)

Jedná se o DVD natočené jako metodický doplněk k audio nahrávkám CT I. , CT II. a Tradiční CT. Pomůže vám snadněji zvládnout základy country tanců.

video ukázka (youtube) ukázky zde

 

 
600 Kč

Cloggingem krok za krokem I. (DVD)

Chcete se naučit stepovat? Pak je toto DVD právě pro vás. Srozumitelnou formou vás seznámíme se základními pojmy a údery. DVD je vhodné jak pro taneční soubory, tak pro samouky.
Připravil a vyučuje Jan Pumpr.

video ukázka (youtube) ukázky zde

 

600 Kč

Cloggingem krok za krokem II. (DVD)

Cloggingem krok za krokem II. - toto DVD je již pro pokročilé cloggery. Najdete zde modermí clogging, Buck dancing, Flatfoot a to jak v základní technice, tak i v několika krocích.
Připravil a vyučuje Jan Pumpr.

video ukázka (youtube) ukázky zde

 

600 Kč

Komplety

 
Pojďte všichni do kola (DVD + CD + popis)

Komplet obsahuje nahrávky 12 českých lidových tanců. CD nahrála lidová muzika Kvítek. Nahrávky jsou určeny pro děti a začínající dospělé tanečníky. Vycházejí ze základních zápisů a jejich aranže jsou upraveny tak, aby děti dobře slyšely rytmus a správně se v tancích orientovaly.
DVD bylo připraveno se souborem Dyleň z Karlových Varů. Všechny tance jsou natočeny ve dvou verzích. Jednou dětmi, které tančí velice jednoduché taneční formy, podruhé dospělými, kdy jsou tance trochu složitější, ale stále natolik jednoduché, aby je mohli tančit jak začínající tanečníci, tak zkušenější děti.
Oba nosiče doplňuje popis, ve kterém najdete stručnou charakteristiku tanců, popisy jednotlivých tanců (obě varianty), texty písní a metodické desatero, které pomůže pedagogům při nácviku tanců s dětmi.

video ukázka (youtube) ukázky zde

 

 
600 Kč

Jednoduché country tance (DVD + 3ks CD)

Jedná se o komplet tří audio CD (Country tance I, Country tance II, Tradiční country tance) i s popisy jednotlivých tanců. Pro názornost jsme všechny tance natočili na DVD. Tyto tituly si můžete pořídit jednotlivě nebo v kompletu za zvýhodněnou cenu.

video ukázka (youtube) ukázky zde

 

1200 Kč

Česká beseda (DVD + CD + popis)

Česká beseda je ryze český salonní tanec, který vznikl na popud Jana Nerudy a Bedřicha Smetany v druhé polovině 19. století.
V té době byly velice populární francouzské čtverylky a čeští vlastenci chtěli dát tanečníkům čtverylku, která bude vycházet z českých lidových tanců. Jejich záměr se zdařil dokonale a vznikla Česká beseda, jejíž věhlas se rozšířil nejen po českých zemích, ale i do celého světa. V našem vydání vycházíme z prvního popisu autora Karla Linka, a tím garantujeme autenticitu autorova pojetí tance. V kompletu najdete nahrávku besedy, popis s vysvětlením historie a notovým zápisem a DVD, na kterém najdete besedu zatančenou v dobových kostýmech, ve cvičebních úborech a rozbor jednotlivých kroků. Besedu k vydání připravil prof. František Bonuš.

video ukázka (youtube) ukázky zde

 

600 Kč

Hanácká beseda (DVD + CD + popis)

Hanácká beseda je soubor 10 nejznámějších hanáckých tanců. Beseda vznikla v roce 1947 a stala se populární hlavně v oblasti Hané. Vzhledem k rozmanitosti a taneční přístupnosti tanců je oblíbena u tanečníků všech věkových kategorií. Hanácká beseda vychází v kompletu, kde najdete CD s hudbou jak ve zpívané verzi, tak pouze instrumentální, dále DVD s natočenou celou besedou, doplněnou dalšími informacemi - zazpívaná beseda mužským pěveckým sborem, vázání hanáckého šátku, hanácké písně apod. Celý komplet je doplňen popisem besedy s vysvětlením podmínek vzniku a informací o autorech. Besedu k vydání připravila Jitka Bonušová.

video ukázka (youtube) ukázky zde

 

600 Kč

Moravská beseda (DVD + CD + popis)

Moravská Beseda je další titulem do naší kolekce národních besed. Jejím skladatelem je Richard Kaska, populární pražský taneční učitel. V besedě jsou skvěle vybrány nejhodnotnější moravské národní tance a velice citlivě jsou upraveny do salonního stylu, v jakém se v té době v Praze běžně tančilo. Proto jsme také pro toto vydání použili nahrávku salonního orchestru a nikoli, dnes často používanou, dechovku.
Komplet obsahuje DVD, na kterém je beseda zatančena v dobových kostýmech a ve cvičebním. Na závěr jsou zatančeny jednotlivé taneční figury. Dále je v kompletu CD s nahranou hudbou a knížka s historií, popisem tance a klavírním výtahem pro korepetici. Besedu k vydání připravila Jitka Bonušová.

video ukázka (youtube) ukázky zde

 

600 Kč

Slezská beseda (DVD + CD + popis)

Slezská beseda doplňuje naší edici národních besed. Autorem je Eduard Bartoníček, který besedu představil v roce 1913. Stejně jako u ostatních besed, i zde autor vycházel z lidových tanců, které přetvořil pro městské salonní prostředí. Díky popularitě se Slezská beseda tančila jak ve městech tak i na venkově. Proto vám přinášíme obě verze. Toto nové vydání připravila a revidovala Jitka Bonušová. Společenskou verzi tančí soubor Beseda a lidovou soubor Vrtek. Na přiloženém CD je k dispozici salónní verze nahraná Orchestrem Českého rozhlasu Brno. Lidovou verzi nahrála muzika Kvítek.
Součástí kompletu je opět knížka s historií a popisem tance. Na DVD najdete také pdf soubor s klavírním výtahem pro korepetici.

video ukázka (youtube) ukázky zde

 

600 Kč

K uvedeným cenám bude připočítáno balné a poštovné dle váhy zásilky. Ceny jsou včetně 21% DPH. Přímý nákup je možný jen na akcích Dvorany.
Pokud potřebujete poradit, kontaktujte nás na číslech 608 889 276 nebo 608 889 304.

Naše poštovní adresa:
Jitka Bonušová, Dvorana
Španielova 1275
163 00 Praha 6
telefon: 608 889 276
e-mail: dvorana@dvorana.cz
IČO: 60451921
DIČ: CZ5961290280

 

 

dvorana@dvorana.cz
2019-03-15