menu title

 

 Přehled akcí 2016
 Country taneční
 Fotogalerie z akcí
 Pronájem Květuše
 O nás
 Kontakt

 

 Metodické materiály

 

Nestihli jste se přihlásit?

 

Dvorana - Taneční škola

Milí přátelé, tanečníci,

již více než dvacet let pro vás připravujeme taneční akce se zaměřením na americké country tance, české lidové tance, společenské tance 19. století a další taneční zajímavosti. Věříme, že společně strávíme příjemné chvíle a že se s námi nejen dobře pobavíte, ale že se také naučíte něco nového.

Těšíme se na vás

Jitka Bonušová a Jan Pumpr

 

sticker

Akce 2017

Pokud si přejete být informováni o našich akcích, dejte nám o sobě vědět.

 
13.4. - 17.4. Velikonoce v Květuši
Country tance a nejoblíbenější taneční hity posledních 10 let. Tančit budeme na statku v Květuši. Pozor, kapacita je zde omezená.
 
28.4. - 1.5. Mezinárodní a české lidové tance
Víkend lidových tanců různých národů, včetně těch českých. Na některé budete potřebovat partnera, jiné budete tančit jako jednotlivci. Přijeďte si rozšířit své taneční vědomosti.
 
13.5. Večer s Davidem Millstonem
Protože David Millstone v květnu opět navštíví Českou republiku, nemůžeme ho propustit domů, aniž bychom si společně nezatančili. Připravíme tedy jeden taneční večer s Davidem a jeho americkými přáteli.
 
24.5. Koncert April Verch
Srdečně vás zveme na jediný koncert April Verch v České republice. April je fantastickou kanadskou houslistkou a tanečnicí. Během jejího evropského turné jsme jí pozvali do Prahy a připravili její koncert. Uslyšíte skvělou Kanadskou lidovou hudbu a uvidíte jak April stepuje a současně hraje na housle. V rámci koncertu uvidíte i další taneční čísla v podání souborů Dvorana, Cloggingová fantazie a Sillmarion.
 
   Tancování s kánoí
Bohužel, tentokrát jsme se rozhodli vodu neorganizovat. Důvodem je naše zaneprázdněnost. Rozhodli jsme se udělat alespoň čtverylky v Květuši, které jsou na organizaci méně náročné. Na vodu se budeme těšit opět v roce 2018.
 
2.6. - 4.6. Čtverylkové opojení
Z názvu vyplývá vše důležité. Tento víkend proběhne opět v Květuši a budeme tančit samé čtverylky - a to nejen ve stylu country.
 
15.7. - 22.7. 24. Letní škola country tanců
Již naše tradiční akce. Přijeďte společně s námi prožít letní dovolenou. Tančit se budou převážně country tance, ale také české lidové, mezinárodní lidové a historické tance. Pro zájemce bude opět připravena Bojovka. Po mnoha letech se vracíme do střediska ve Zbraslavicích (nedaleko Kutné Hory).
 
1.9. - 3.9. Charleston v Květuši
Zvememe vás na zcela nový program. Po úspěšném prvním seznámení se sólovým charlestonem na Festivalu Jasana Bonuše loni v říjnu, jsme se rozhodli pozvat sympatickou a velice šikovnou lektorku Kláru Hutečkovou z tanečního studia Zig Zag do Květuše. Budeme tančit jak sólový, tak párový charleston a užívat si trochu jiné tancování. Klářiny taneční lekce doplníme country tanci a line dance.
 
27.9. - 1.10. Podzimní Květuš
Tento víkend bude vzpomínkou na léto a tance z letní školy. Pokud jste na letní škole nebyli, nevadí, vše se bude učit od začátku.
 
29.12. - 1.1. Silvestr s Dvoranou
Jak na Nový rok, tak po celý rok. Pojďte s námi protančit do roku 2018.
 

 
  Taneční soubor Dvorana
Podívejte se na stránky našeho tanečního souboru.
 
  Dvorana se přidala na Facebook a chce vám tak umožnit aktivně přispívat komentáři k chystaným akcím, případně komentovat akce, které již proběhly. Můžete také přidávat vlastní zajímavé fotografie atd. Abyste mohli tuto službu využít, musíte se na Facebooku nejprve registrovat. Staňte se fanoušky Dvorany a pozvěte na naše akce své přátele.
  facebook-logo
dvorana@dvorana.cz
2017-01-12