menu title

 

 základní informace
 ceny a placení
 sdílená doprava
 stornovací podmínky

 

 Registrace

 

Nestihli jste se přihlásit?

 

01.ahoooj.JPG
ahoooj

02.pohoda_na_vode.jpg
pohoda na vode

03.jejda.jpg
jejda

08.to_to_jede.JPG
to to jede

09.kam_to_jeli.JPG
kam to jeli

10.kde_je_reka.JPG
kde je reka

10.to_je_pohoda.JPG
to je pohoda

11.i_mistr_tesar.JPG
i mistr tesar

12.prednaska_novackum.JPG
prednaska novackum

13.a_uz_to_jede.JPG
a uz to jede

14.chytte_ji.JPG
chytte ji

15.trochu_to_splouchlo.JPG
trochu to splouchlo

16.kdyz_je_malo_vody.JPG
kdyz je malo vody

17.prekazky_jsou_v_cene.JPG
prekazky jsou v cene

18.vodicku_ne.JPG
vodicku ne

19.bereme_i_deti.JPG
bereme i deti

Dvorana - Taneční škola 2016

nadpis

Místo:  Ploučnice
Lektoři:   Jitka Bonušová a Jan Pumpr
Registrace:   sobota 11.6. od 09:00
Zahájení:  sobota 11.6. okolo 10:00
Ukončení:  neděle 12.6. okolo 16:00

Ahoj vodáci,
rozhodování kam letos pojedeme na vodu nebylo vůbec lehké. Důvodem je sucho, která nás pravděpodobně čeká i letos. Měl jsem plán, že pojedeme do Německa na Schwearzer Regen, který sliboval šanci na dostatek vody. Ale protože náklady na ubytování byly příliš vysoké, akci Německo jsem zrušil. Letošní léto bude pravděpodobně opět velmi suché, vody bude málo všude, tak jsem chtěl letošní vodu dokonce úplně zrušit. Nakonec jsem si ale prošel statistiky sjízdnosti z minulého léta a překvapivě Ploučnice měla stále vody dost. A to i v extrémě suchém srpnu. Tím bylo jasno, jedeme na Ploučnici. Když jsem nakonec zjistil, že v Borečku je nově vybudované zázemí, už nebylo o čem pochybovat. Kdo Ploučnici nezná tak vězte, že se jedná o poměrně úzký tok s pomalejší vodou. Kouzlo Ploučnice spočívá v jejích nádherných meandrech. Koryto řeky je občas zarostlé a připomíná Amazonku u pramemů. Občas můžete narazit i na strom přes řeku. O zážitky rozhodně nebude nouze. Vše si pečlivě pročtěte a s přihláškou příliš neotálejte, počet lodí je jako vždy omezen.

PROGRAM

Sraz bude v sobotu ráno v 9:00 hodin na tábořišti Boreček. Zde bude registrace a doplatíte účastnický poplatek. Kdo bude chtít, tak si zde může již postavit stan a připravit se rovnou do vodáckého. Okolo 10:00 společně nasedneme do vodáckého autobusu, který nás všechny odveze do Novin pod Ralskem, kde budeme sedat na vodu. Zde dostanete lodě, pádla, barely a objednané vesty. Po převzetí materiálu budete moci vyrazit za dobrodružstvím.

V sobotu nás celkem čeká 14,5 km na vodě. Když si uvědomíme "vegetační úskalí" řeky, tak je to tak akorát. K tomu máme cestou 3 jezy, které bude třeba přenést. Hned po vyplutí nás čeká úžasná atrakce. Mazáci to znají, nováčkům to vysvětlíme. Jedná se o starý náhon k hamru, který byl prokopán ve skalním masivu. Vjedete tedy do několik metrů vysoké jeskyně, proplujete skálou a dole vás to vyšplouchne ven. Nebojte, baterky nejsou potřeba a proud je minimální. A zabloudit nemůžete. Pokud se chcete podívat jak to opravdu vypadá, našel jsem na internetu hezké video, na které se můžete podívat. Pokud by někdo z vás opravdu odmítl průrvou projet, vždy se najde dost zájemců, kteří vám loď rádi provezou. Obejít se to dá za pár minut a nasednete dole pod průrvou.

Kdo bude chtít, může se zastavit v Mimoni, ale pozor na lodě nechané u řeky. Za půjčený materiál osobně ručíte. Pod Mimoní již vjedeme do meandrů Ploučnice a také do bývalého vojenského prostoru. Končit budeme opět na tábořišti Boreček. Večeře bude společná a večer bude nejprve tancování a pokud nám to počasí dovolí, tak také táborák.

V neděli vyjedeme okolo 10:00. Pokud budete chtít, můžete si stan nechat postavený a odpoledne se vrátit do kempu. Na neděli máme téměř stejnou porci kilometrů jako v sobotu. Celkem tedy 14,4 km. Věřte nevěřte, vzdušnou čarou je to pouze 6,5 km. Ale čeká nás cestou Hradčanská louka se svými nekonečnými zatáčkami. Přestože bychom měli stále směřovat na severozápad, občas vás řeka povede úplně opačným směrem. Takže zapomeňte na cestování v prostoru a času, tady si užijeme hlavně ten čas... Končit budeme u Brennského mostu. Není tam žádné tábořiště, jen louka, ale kousek je Brennský mlýn, kde prodávají jednoduché občerstvení. Konec vody bude opět do 16:00 hodin. Každý kdo v pořádku odevzdá půjčený materiál může odjet. Kdo bude chtít, může znovu využít vodácký autobus, který ho odveze zpět do kempu. Přesný jízdní řád se dozvíte v kempu.

Všechna důležitá místa jsem opět uložil do mapy, kterou si můžete prohlédnout zde.

DOPRAVA

Na místo se musí každý dopravit sám. Tábořiště Boreček je hned u silničního mostu mezi obcemi Hradčany (Ralsko) a Boreček. Hromadná doprava tam bohužel téměř neexistuje. Tedy ne v době, kdy to budete potřebovat. Pokud tedy nemůžete přijet autem, doporučujeme dojet vlakem nebo autobusem do Mimoně či do Doks a domluvit si někoho, kdo pro vás dojede. Stejnou cestou domů.

Převážení aut během plavby neorganizujeme. Musíte se tedy domluvit mezi sebou. K tomu účelu jsme připravili vlevo v menu odkaz na sdílenou dopravu. Pokud máte v autě volné místo a jste ochotní ho nabídnout nebo naopak hledáte jak se na vodu dostat, použijte náš formulář sdílená doprava.

Ubytování

Spát budeme v kempu Boreček. Ještě nedávno to bylo pouze rovné místo u řeky. Minulý rok tam ale postavili moc hezkou základnu, ve které je kiosek a sociálky. Všechno je nové a moc hezké. Spát ale musíme ve vlastních stanech. Jiná možnost zde není. Ano, můžete spát ještě pod širákem nebo v autě. To nechám na vás. Na tábořišti jsou sice nové toalety, ale nejsou zde k dispozici sprchy. Kdo se jeden den neobejde bez koupele, bude muset do řeky. A někteří tam během dne půjdou i když původně nic takového neplánovali. Pokud budete chtít přijet do kempu již v pátek večer, budete se muset zaregistrovat sami a zaplatit za páteční noc. Pokud přijedete až v sobotu, nemusíte nic řešit, vše budeme zajišťovat za vás hromadně.

Stravování

Během jízdy na vodě příliš možností na občerstvení nemáte. Raději doporučujeme si vzít obědy a snídaně vlastní. Pokud bude rozumné počasí, je lépe si zakotvit v některé pěkné zátočině než běhat po vesnicích, hledat hospodu a riskovat ztrátu lodě. Jak bývá zvykem, sobotní večeři jsme pro vás předjednali. Ušetříme tak hodně času na tancování. Na sobotní večeři si můžete objednat tato jídla:

  • Hovězí guláš s houskovým knedlíkem za XX Kč
  • Drůbeží masová směs s rýží XX Kč

Jídlo si předem objednejte na přihlášce. Na základě vašich objednávek objednáme přesný počet jídel.

Nezapomeňte doma

Protože jedete na vodu, tak si určitě přibalte náhradní oblečení. Ke každé lodi dostanete jeden vodě odolný barel na osobní věci. Podmínkou jsou boty do vody, nejlépe tenisky na tkaničky, určitě ne pantofle. Nikdy předem nevíte, kdy budete muset do vody, a nejen v případě překlopení, ale i v případě mělké vody. Koryto je plné kamenů a bez bot vám hrozí úraz. Určitě si vezměte tenký provázek, kterým si do lodě přivážete vše potřebné, a doporučujeme silnější provaz jako tzv. koňadru nebo-li koníčkovací šňůru. Měla by mít minimálně 5 metrů (raději více) a tu si přivážete na oba konce lodě. Pomocí této šňůry můžete loď snadno přetahovat přes složité jezy, případně si jí pohodlně přivázat ke břehu. Některé lodě z půjčoven tyto šňůry mají, ale není to pravidlem. Dále si vezměte boty na tancování (stačí tenisky).

Půjčené vybavení

Každá posádka dostane plastovou kánoi, dvě pádla a vodotěsný barel. Pokud budete chtít, můžete si přiobjednat vestu za 20 Kč/den. V přihlášce pečlivě označte, zda-li se má jednat o vestu dětskou nebo dospělou. Pokud povezete děti na porcelán a máte zájem o třísedačkovou loď, poznačte nám to v přihlášce, pokusíme se vám vyhovět. Za půjčené vybavení ručíte. Pokud ztratíte pádlo, budete nuceni ho uhradit. Lodě jsou plastové, vydrží hodně. Toho se bát nemusíte. Ale pokud vám loď někdo odcizí, protože jste ji nechali jen tak na břehu a šli do hospody, budete muset loď zaplatit.

Upozornění

Upozorňujeme všechny účastníky, že nejsme vodácká cestovka, ale taneční škola. Pochopitelně se o vás budeme starat jako o vlastní, ale všichni se sjezdu řeky účastníte na vlastní nebezpečí. My vám pouze zprostředkováváme vybavení. Ploučnice vám nechystá žádné peřeje. Spíše než proud vás budou prověřovat krásné meandry a bujná vegetace. Ale každá voda si zaslouží respekt a je na vás, abyste si toho byli vědomi. Ploučnice prověří vaše kormidelnické schopnosti. Proto, pokud jedete jako nováčci a neumíte se na vodě ještě orientovat, jeďte vždy ve skupince ostatních. Na jezech si vzájemně pomáhejte s přenášením. Pokud jedete na vodu poprvé, poznačte nám to také v přihlášce, před vyplutím vám uděláme krátkou instruktáž.

Všichni účastníci do 18 let se mohou zúčastnit jen v doprovodu dospělé osoby, která ze ně bude zodpověná.

 

Pro přihlášku na vodu klikněte ZDE.


Uzávěrka přihlášek je 30.4. 2016. Po tomto datu se můžete přihlásit již jen po telefonické domluvě.

obrazek
Tuhle báječnou fotku Ploučnice udělal pan Anderle. Pokud chcete vidět jeho další fotografie, navštivte jeho stráky.

Navštivte také naše stránky na Facebooku, které můžete využít k domluvě s dalšími účastníky akce.
Stačí kliknout na logo a vepsat svůj příspěvek do DISKUSE.
Abyste mohli tuto službu využít, musíte se na Facebooku nejprve registrovat.

facebook-logo

 

01.Ploucnice.jpg
Ploucnice

02.vjezd_do_prurvy.jpg
vjezd do prurvy

03.prurva_Ploucnice.jpg
prurva Ploucnice

04.vyjezd_z_prurvy.jpg
vyjezd z prurvy

05.Ploucnice.jpg
Ploucnice

05.Ploucnice_u_Novin.jpg
Ploucnice u Novin

06.Ploucnice.jpg
Ploucnice

07.Ploucnice.jpg
Ploucnice

08.Ploucnice.jpg
Ploucnice

09.Ploucnice.jpg
Ploucnice

11.Mimon_most.jpg
Mimon most

12.Ploucnice.jpg
Ploucnice

13.Ploucnice.jpg
Ploucnice

14.Ploucnice.jpg
Ploucnice

14.jez_Brenna.jpg
jez Brenna

15.Brennsky_mlyn.jpg
Brennsky mlyn

15.Ploucnice.jpg
Ploucnice

16.kemp.jpg
kemp

17.kemp.jpg
kemp

18.kemp.jpg
kemp

19.kemp_socialky.jpg
kemp socialky

dvorana@dvorana.cz
2016-01-15