menu title
 úvodní slovo
 lektoři
 základní informace
 registrace

 

Česká beseda

 

Milí přátelé, tanečníci,
100. výročí založení Československa se nezadržitelně blíží a také my chceme projevit sounáležitost s touto, velmi významnou, historickou událostí. A protože jsme tanečníci, volíme cestu tance.

Přijďte si s námi zatančit Českou besedu. Od sobotního rána ji budeme vyučovat krok za krokem. Někdo si ji jen opráší, někdo se jí bude učit od začátku. Verzí České besedy je spousta. My budeme učit tu původní, podle zápisů profesora Františka Bonuše, který ji nově editoval podle zápisů Karla Linka - autora besedy. Jedná se tedy o salónní formu 19. století.

Celý den věnujeme nácviku České besedy abychom si jí mohli večer zatančit na historickém bále. Cíleně pro tuto příležitost Českou besedu nacvičila Smíchovská komorní filharmonie s panem dirigentem Vondráčkem. Jsme velmi rádi, že si ve svém nabitém programu podzimních koncertů udělali čas oslavit toto výročí právě s námi a přijdou nám besedu zahrát - bez nároku na honorář. Děkujeme! Další taneční program bude připraven na nahrávky. Každý účastník dostane taneční pořádek, kam si před zahájením bálu zapíše své taneční partnery. Večerní bál se uskuteční v unikátních prostorách Českého muzea hudby.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Jitka Bonušová a Jan Pumpr

 
dvorana@dvorana.cz
2019-03-15