menu title

 

 základní informace
 ceny a placení
 sdílená doprava
 stornovací podmínky

 

VYPRODÁNO

 

Nestihli jste se přihlásit?

 

01.na_vode.jpg
na vode

02.na_vode.jpg
na vode

03.na_vode.jpg
na vode

04.na_vode.jpg
na vode

05.na_vode.jpg
na vode

06.na_vode.jpg
na vode

07.na_vode.jpg
na vode

08.na_vode.jpg
na vode

11.na_vode.jpg
na vode

12.na_vode.jpg
na vode

Dvorana - Taneční škola 2018

nadpis

Místo:  Sázava
Lektoři:   Jitka Bonušová
Registrace:   sobota 16.6. od 13:30
Zahájení:  sobota 16.6. okolo 14:00
Ukončení:  neděle 17.6. okolo 16:00

Ahoj vodáci,
pro letošek jsme se rozhodli vrátit na Sázavu. To, že si chceme sjet nejhezčí úsek Krhanice - Pikovice je jasné. Ale příliš se nám nechtělo do úseku nad Týncem. Je plný zástavby a jezů. Domníváme se, že by nám to nepřineslo příliš radosti. Na druhou stranu úsek z Týnce do Pikovic má jen 16 km na tekoucí vodě. To je zase na dva dny málo. Proto jsme se rozhodli nechat sobotu tancování a na vodu jít až v neděli. Věříme, že tento scénář bude zárukou pohodového víkendu pro nás všechny.

PROGRAM

Sraz bude v sobotu 16.6. odpoledne v budově Sokolovny ve Zbořeném Kostelci. Zde se zaregistrujete a můžete jít tancovat. Na programu budou převážně country tance. Odpoledne to bude spíše taneční lekce, večer pak tance jednodušší aby si zatančili opravdu všichni.

V neděli ráno si na břehu Sázavy převezmeme lodě a vyrazíme po proudu dolů. Prosím, dbejte na správný směr jízdy, začínáme na oleji :-). Projedeme Týnec nad Sázavou a čekají nás romantické úseky krásných peřejí. Cestou je několik jezů. Většina je dobře sjízdná, ale některé budete muset přenést. Dva z jezů mají "šlajsnu" která je sjízdná (podle stavu vody), ale sjezd mimo šlajsnu je nebezpečný. Před vyplutím na řeku dostanete instruktáž.

DOPRAVA

Na místo se musí každý dopravit sám. Autem nebudete mít problém, hromadnou dopravou je to horší. Od zastávky vlaku v Týnci je to k Sokolovně cca 2,5 km. Autobus do Zbořeného Kostelce sice jezdí, ale neumíme předpovědět jak to bude vypadat v červnu. Končit budeme v Pikovicích u mostu.

Převážení aut během plavby neorganizujeme. Musíte se tedy domluvit mezi sebou. K tomu účelu jsme připravili vlevo v menu odkaz na sdílenou dopravu. Pokud máte v autě volné místo a jste ochotní ho nabídnout nebo naopak hledáte jak se na vodu dostat, použijte náš formulář sdílená doprava.

Ubytování

Spát budeme v Sokolovně na zemi ve vlastních lůžkovinách nebo si můžete postavit stan na louce před Sokolovnou. Na místě jsou toalety, ale možnost sprchování je omezená.

Stravování

Sobotní večeři budeme mít v restauraci U Holubů. Individuální objednávky by trvaly příliš dlouho, proto vás prosíme o výběr jednoho ze dvou jídel a objednání s přihláškou na vodu. Cenu večeře budete mít v ceně víkendu, nápoje a další objednávky si budete hradit sami na místě.

  • Hovězí polévka za 30 Kč
  • Svíčková na smetaně s knedlíkem za 125 Kč
  • Vepřový řízek s bramborovou kaší za 125 Kč

Jídlo si předem objednejte na přihlášce. Na základě vašich objednávek objednáme přesný počet jídel.

Nezapomeňte doma

Podmínkou pro vstup do Sokolovny je přezutí! V Sokolovně je nová dřevěná podlaha a nesmíme ji zničit. Prosíme tedy všechny účastníky aby si vzali taneční nebo sportovní obuv s měkkou podrážkou. Není možné aby dámy měly tvrdé plastové podpatky. Děkujeme za pochopení.

Protože jedete na vodu, tak si určitě přibalte náhradní oblečení. Ke každé lodi dostanete jeden vodě odolný barel na osobní věci. Podmínkou jsou boty do vody, nejlépe tenisky na tkaničky, určitě ne pantofle. Nikdy předem nevíte, kdy budete muset do vody, a nejen v případě překlopení, ale i v případě mělké vody. Koryto je plné kamenů a bez bot vám hrozí úraz. Určitě si vezměte tenký provázek, kterým si do lodě přivážete vše potřebné, a doporučujeme silnější provaz jako tzv. koňadru nebo-li koníčkovací šňůru. Měla by mít minimálně 5 metrů (raději více) a tu si přivážete na oba konce lodě. Pomocí této šňůry můžete loď snadno přetahovat přes složité jezy, případně si jí pohodlně přivázat ke břehu. Některé lodě z půjčoven tyto šňůry mají, ale není to pravidlem.

Půjčené vybavení

Každá posádka dostane plastovou kánoi, dvě pádla a vodotěsný barel. Pokud budete chtít, můžete si přiobjednat zdarma vestu. V přihlášce pečlivě označte, zda-li se má jednat o vestu dětskou nebo dospělou. Pokud povezete děti na porcelán a máte zájem o třísedačkovou loď, poznačte nám to v přihlášce, pokusíme se vám vyhovět. Za půjčené vybavení ručíte. Pokud ztratíte pádlo, budete nuceni ho uhradit. Lodě jsou plastové, vydrží hodně. Toho se bát nemusíte. Ale pokud vám loď někdo odcizí, protože jste ji nechali jen tak na břehu a šli do hospody, budete muset loď zaplatit.

Upozornění

Upozorňujeme všechny účastníky, že nejsme vodácká cestovka, ale taneční škola. Pochopitelně se o vás budeme starat jako o vlastní, ale všichni se sjezdu řeky účastníte na vlastní nebezpečí. My vám pouze zprostředkováváme vybavení. Sázava má v dolním úseku peřejnaté úseky. Při nízkém stavu vody bude nutné občas kličkovat. Začátečníci mohou mít na kánoi celkem starosti, ale Sázava v tomto úseku není nebezpečná a i nováček ji zvládne. Pokud jedete jako nováčci a neumíte se na vodě ještě orientovat, jeďte vždy ve skupince ostatních. Na jezech si vzájemně pomáhejte s přenášením.

Všichni účastníci do 18 let se mohou zúčastnit jen v doprovodu dospělé osoby, která ze ně bude zodpovědná.

 

Pro přihlášku na vodu klikněte ZDE.


Uzávěrka přihlášek je 30.4. 2018. Po tomto datu se můžete přihlásit již jen po telefonické domluvě.

Navštivte také naše stránky na Facebooku, které můžete využít k domluvě s dalšími účastníky akce.
Stačí kliknout na logo a vepsat svůj příspěvek do DISKUSE.
Abyste mohli tuto službu využít, musíte se na Facebooku nejprve registrovat.

facebook-logo

 

01.Sazava_u_Kostelce.jpg
Sazava u Kostelce

02.Sazava_pod_Tyncem.jpg
Sazava pod Tyncem

03.Jez_Kanov.jpg
Jez Kanov

04.Sazava_pod_Tyncem.jpg
Sazava pod Tyncem

05.o_kameny_neni_nouze.jpg
o kameny neni nouze

06.pod_Zampachem.jpg
pod Zampachem

07.pod_Mednikem.jpg
pod Mednikem

08.pod_Mednikem.jpg
pod Mednikem

09.Sazava_a_Expres.jpg
Sazava a Expres

10.Pikovice.jpg
Pikovice

13.country_tancovani.jpg
country tancovani

14.na_vode.jpg
na vode

15.na_vode.jpg
na vode

16.ve_vode.jpg
ve vode

17.na_vode.jpg
na vode

dvorana@dvorana.cz
2018-01-09